Sammud jätkusuutlikkuse poole

Oleme aina teadlikumalt teel jätkusuutlikkuse poole ja muidugi kaasame oma rohelisse teekonda ka meie armsad külalised. Üheks sammuks meie jätkusuutlikkuse teekonnal on vähendada tekkivat prügi – sh tahame vähendada toiduraiskamist

Meie hotelli hommikusöögi rikkalik valik on alati kiidusõnu saanud ja seetõttu tahame hoolikalt hoida oma head toitu, et ülejäägid ei peaks hiljem prügikastis lõpetama. Koostöös Rohetiigriga teostasime kampaania: "Usalda oma KÕHU TUNNET - tal on alati õigus!", millega soovitame võtta endale hommikusöögilauas paraja portsu maitsvat toitu, et seda rahulikult nautida ja hiljem vajadusel juurde tõsta - nii oleme juba andnud väikse panuse maailma parandamiseks. 

Lisaks toiduraiskamisele tahame vähendada ka tekkivat paberimajandust. Selleks oleme loonud külalistele võimaluse lugeda ajalehte Postimees Lydia WiFi võrgus tasuta.  Samuti oleme hotelli üldkasutavatesse ruumidesse loonud prügi sorteerimise võimalused, et juurutada rohelist elustiili ka meie külaliste seas. 
Fotod: Dambis Eesti OÜ

____________________________________________________________________________________________________

Lydia mesipuuaed

20. mail 2021 sai Lydia hotelli katusele loodud meie uusimad sviidid - kaks mesilastaru, milles elab ligi 100 000 mesilast. Mesilastarude paigaldamine on osa Estiko Grupi ja Lydia hotelli roheliste tegude aastast, läbi mille tahame panustada aina rohkem rohelisse elukeskkonda ja aidata kaasa Tartu elurikkuse hoidmisele.


Lydia mesilased on pärit Viljandimaalt Lõhavere külast staažika mesiniku Laine Jürgensoni käe alt. Kraini tõugu mesilased on üldiselt väga rahulikud ning lendavad vaid oma taru ja korjemaa vahet.  Mesitarud on valmistatud Saku lähedal staažika tarumeistri käe all ja tegemist on klassikalise eesti lamavtaruga, kuhu mahub sisse 22 kärjeraami.

Meie tarud on soojustatud ning mesilased jäävad hotelli katusele ka talvituma. Mett plaanime võtta kaks korda suve jooksul: juulis ja augusti lõpus. Kui pered kosuvad, siis loodame mõlemast tarust saada keskmiselt 15-25 kg mett.
____________________________________________________________________________________________________


Estiko Grupi ja Lydia Hotelli 

ROHELISTE TEGUDE AASTA

Usume, et paljudele teist on meid ümbritseva keskkonna hoidmine ja jätkusuutlikkus südamelähedane teema - nii ka meile. Lydia hotell on üks osa Estiko Grupist ning 2021. aasta on Estiko Grupi ettevõtete jaoks ROHELISTE TEGUDE AASTA. See tähendab, et me ainult ei mõtle roheliselt, vaid viime oma mõtted ka ellu!

Üheskoos 300 Estiko töötajaga oleme planeerinud ühisüritusi ja individuaalseid väljakutseid - vabaneme digiprügist, kasutame rohkem rohelist energiat, kutsume ellu uusi koostööprojekte, loome paremaid võimalusi prügi sorteerimiseks jpm. 


13. mail 2021 võtsime osa metsaistutustalgutest ja üheskoos sai mulda
ligi 2000 kuuseistikut.